Zoeken
Menu
13 overwinningen op rij met de BMW M 1000 RR 13 overwinningen op rij met de BMW M 1000 RR

13 overwinningen op rij met de BMW M 1000 RR

13 overwinningen op rij met de BMW M 1000 RR

De jacht op records is succesvol verlopen. Toprak Razgatlioglu is de eerste rijder in de geschiedenis van het FIM Superbike World Championship (WorldSBK) die de ongelooflijke reeks van 13 opeenvolgende overwinningen heeft behaald. De BMW Motorrad fabrieksrijder won in Portimão alle drie de races vanaf pole position op zijn ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team BMW M 1000 RR en verzekerde zich daarmee van zijn vierde opeenvolgende hattrick.

Razgatlioglu breidde zijn voorsprong in het rijderskampioenschap uit tot 92 punten.Van de 21 races die tot nu toe dit seizoen zijn verreden, heeft hij er 15 gewonnen en hij heeft drie keer op het podium gestaan. BMW leidt het constructeursklassement met 20 punten. Razgatlioglu’s teamgenoten Michael van der Mark (Nederland) en Garrett Gerloff (VS) van het Bonovo action BMW Racing Team hebben ook goed gepresteerd in Portimão.
De zegereeks van Razgatlioglu en BMW Motorrad Motorsport begon op 21 april in de tweede hoofdrace in Assen. Daarna volgden drie hattricks in Misano (Italië), Donington (Groot-Brittannië) en Most (Tsjechië).

Het doel voor de zevende ronde in Portimão was duidelijk: het evenaren of overtreffen van het vorige record van 11 opeenvolgende overwinningen, dat in handen was van Álvaro Bautista (Spanje) en Jonathan Rea (Groot-Brittannië).

Thriller

Razgatlioglu legde de basis voor zijn succesvolle jacht op records met zijn vierde opeenvolgende pole position, zijn vijfde van het seizoen. De eerste hoofdrace op zaterdagavond werd echter een echte thriller. Er werd flink gestreden om de koppositie, met talloze positiewisselingen, en pas na de 13e van 20 ronden nam Razgatlioglu eindelijk de leiding. Hij hield deze positie vast tot aan de finish en evenaarde daarmee het record. In de Superpole-race op zondagmiddag leidde ‘El Turco’ vanaf de tweede ronde. Na tien ronden was het hem gelukt, hij vestigde een nieuw record van 12 opeenvolgende overwinningen en schreef geschiedenis in het WorldSBK-kampioenschap. De tweede hoofdrace verliep nog spannender. Toen Razgatlioglu Alex Lowes (Groot-Brittannië / Kawasaki) passeerde aan het begin van de zesde ronde, raakte zijn BMW M 1000 RR beschadigd. Desondanks zette hij door tot de geblokte vlag na 20 ronden, verdedigde zijn voorsprong en won uiteindelijk met een marge van 0,035 seconde.

Uitstekende start

Teamgenoot Van der Mark behoorde ook tot de koplopers in Portimão en startte vanaf de vijfde plaats op de grid. In de eerste hoofdrace streed hij mee om de leiding, maar hij viel in de slotfase iets terug en eindigde uiteindelijk als zesde. In de Superpole-race op zondag was Van der Mark opnieuw in de race voor een podiumplek, maar hij miste die met slechts tweehonderdste van een seconde en eindigde als vierde. In de tweede hoofdrace had Van der Mark een uitstekende start en reed hij af en toe zelfs aan de leiding. Uiteindelijk verloor hij echter terrein en eindigde hij als zevende. Nu volgt er een iets langere pauze voor het WorldSBK. De volgende ronde wordt van 6 tot en met 8 september verreden in Magny-Cours, Frankrijk.

Sven Blusch, hoofd van BMW Motorrad Motorsport, na de race:

“We hebben er echt geen woorden voor. Wat Toprak en het team samen hebben bereikt, is ongelooflijk. Met 13 overwinningen op rij heeft hij geschiedenis geschreven voor zichzelf, het team en BMW Motorrad Motorsport. Zijn vastberadenheid was duidelijk in de laatste race, toen hij vocht voor zijn volgende overwinning ondanks de verminderde aerodynamica. Hij heeft laten zien dat hij onder alle omstandigheden in staat is om grootse prestaties neer te zetten. Mijn felicitaties aan Toprak en een groot woord van dank aan iedereen bij het ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team en BMW Motorrad Motorsport die dit mogelijk hebben gemaakt. Het is ook heel positief om de ontwikkeling van onze andere rijders te zien, met Mickey en Garrett die vooraan vochten in Portimão. We willen dit momentum meenemen naar Magny-Cours. Het was een fantastische teamprestatie.”

Home > 13 overwinningen op rij met de BMW M 1000 RR